? Veckans lista ?

Bild 2017-01-10 kl. 11.22 #5 Bild 2017-01-10 kl. 11.23 #7God morgon kompis. Jag ligger fortfarande i sängen när det här blogginlägget skrivs. Den här veckan tänker jag hålla hårt i mina tre skrivförmiddagar. Förra veckan gjorde jag två intervjuer i researchsyfte som gav mig väldigt mycket, så jag känner mig pepp på att omvandla det till en och annan scen. Kanske jinxar skrivandet genom att dela så mycket? Vet inte.

? Veckans middagar:

My på tisdag (ska bli så jävla fint att pussa på na) och Isak, Karin och Nille på onsdag.

? Veckans att göra:

Sånt som jag skjutit upp för länge. Skriva under avtal, skicka fakturor, kontakta min bovärd, returnera saker och sälja kläder. Och läsa klart bokklubbsboken!

? Veckans tråkiga:

Bokföring.

? Veckans struktur:

Skriva tre förmiddagar. Tisdag, onsdag och fredag tror jag det blir.

? Veckans pepp:

Book club babes-träff på lördag.

? Veckans matlagning:

Jag vill laga minestronesoppa. Med sojafärs och risoni. Konstig sak att börja cravea skolmat, men det händer alltså.

? Veckans sköna:

Åka till Yrsas landställe på söndag ♥

? Veckans köp:

Stearinljus, servetter och brödkniv på Ikea. Hoppas du antecknar detta.

? Veckans oplanerade:

Träffa farmor? Mahjong med Maja och David? Gympa på Friskis?

? Veckans blogginlägg:

Tänkte exempelvis skriva om mina beautyfavs från januari, vad jag fick i julklapp och tipsa om ett gäng dokumentärer jag sett på sistone. Något annat som önskas? Kom an då!

metro mode rekommenderar

Signa upp dig till vårt nyhetsbrev!